BRAZYLIA wygrała Mini Mundial Salosu

• autor: Admin, 2014-06-29 00:15

Mini Mistrzostwa Świata SALOS wygrała BRAZYLIA

FINAŁ

BRAZYLIA - KOSTARYKA   1:1 (k.6:5)

mecz o 3 miejsce

ARGENTYNA - IRAN   5 : 0

W turnieju Mini Mistrzostwa Świata Salos udział wzięło 24 drużyny, czyli 72 młodych zawodników, Organizatorzy przed turniejem wręczyli każdemu uczestnikowi koszulkę reprezentacji, w której występował, zrobili pamiątkowe zdjęcie i rozpoczęły się zmagania na czterech boiskach, po rozgrywkach grupowych, z których awansowało najlepszych 16 reprezentacji, zostały przeprowadzone konkursy sprawnościowe dla uczestników (podbijanie piłki, rzut do celu, strzał Ronaldo).

W 1/8 finału spotkały się następujące drużyny:

Brazylia – Holandia 5:1

Kolumbia – Urugwaj 1:4

Hiszpania – Chorwacja 1:8

Kostaryka – Grecja 5:3

Ekwador – Iran 0:1

Portugalia – Nigeria 1:2

Argentyna – Francja 4:0

Niemcy – Ghana 2:1

Po emocjonujących meczach 1/8 finału przyszedł czas na ćwierćfinały, w których padły następujące wyniki:

Brazylia – Urugwaj 2:1

Iran – Nigeria 2:0

Chorwacja – Kostaryka 0:4

Argentyna – Niemcy 7:0

Coraz większe zmęczenie i coraz większe emocje wśród pozostałych czterech drużyn, rozpoczęła się walka o trofeum i medale Mistrzostw Świata, wyniki półfinałów:

Brazylia – Iran 3:1

Kostaryka – Argentyna 2:0

Więc w małym finale spotkały się Iran i Argentyna, niestety zawodnicy reprezentujący Iran nie sprostali fizycznie po wyczerpującym boju z Brazylią w półfinale, i skurcze uniemożliwiły im nawiązanie równej walki z Argentyną.

Argentyna – Iran 5:0

Natomiast w finale Brazylia i Kostaryka po bardzo emocjonującym meczu do ostatnich sekund walczyły o zwycięstwo, lecz mecz zakończył się remisem i do wyłonienia Mini Mistrza Świata Salos potrzebne były rzuty karne, po regulaminowych trzech seriach był remis 2-2, więc sędziowie zarządzili dodatkowe serie rzutów karnych, do pierwszego błędu strzelającego, dopiero po 7 seriach! wyłoniono zwycięzcę, którym została Brazylia w składzie (Patryk Szczuka, Łukasz Seweryn, Mateusz Darkowski)

Brazylia – Kostaryka 1:1 (k.6:5)

Po meczu finałowym odbyła się ceremonia wręczenia Pucharu(-ów) Świata, medali, dyplomów i wyróżnień dla najlepszych drużyn i zawodników.

Klasyfikacja końcowa Mini Mistrzostw Świata Salos:

1.BRAZYLIA (Szczuka,Seweryn,Darkowski)

2.KOSTARYKA (Stachoń,Adamek,Przybyło)

3.ARGENTYNA (Najder,Siemek,Siemek)

4.IRAN (Kasprzyk,Knop,Bieniecki)

miejsca 5-8
URUGWAJ

NIGERIA

CHORWACJA

NIEMCY

Podsumowując w liczbach:

Wystąpiły 24 drużyny, 72 uczestników

W turnieju strzelono 185 bramek, co dało średnio 4 bramki na mecz

Mecze trwały 1x8min

Rozegrano 45 spotkań

Mecze odbywały się na 4 boiskach

Najmłodszymi uczestnikami turnieju byli Kacper Jochymek 2007r.! z drużyny Chile oraz Aleksander Kot również z 2007r. reprezentujący Meksyk.

W turnieju udział wzięły dwie dziewczyny, Matylda Pokorska i Aleksandra Osmenda

Wyróżniono 4 zawodników nagrodami indywidualnymi ufundowanymi przez salon piłkarski Supersport Jaworzno ul. Krzywa oraz Panią Teresę Kondoszek.

22 osoby (członkowie, zawodnicy i sympatycy Salosu) w formie wolontariatu pomagały przy organizacji turnieju i festynu, z tych osób wybrano skład drużyny która zagrała w barwach Salosu w meczu ze Strażakami.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Po turnieju dzieci i uprzątnięciu boiska, na duże boisko wyszli Urzędnicy, Księża, Strażacy i Organizatorzy, czyli Salos, po trzech meczach najlepsi okazali się Strażacy z OSP Dziećkowice pokonując w finale 6:0 Urzędników połączonych z pracownikami MCKiSu.

1/2 Finału

Urzędnicy - Księża 7:2

Strażacy - Salos 2:0

Finał