5 kolejki ALP SALOS

PODSUMOWANIE V KOLEJKI SPOTKAŃ – 11 października

I liga

Przemsza – BiuTech 8:4 (4:1).

Zimny dzień rozpoczął mecz Przemszy z drużyną BiuTechu. Zgodnie z przewidywaniami to gospodarze mieli inicjatywę w tym meczu  i już po dwudziestu minutach spotkanie wydawało się rozstrzygnięte, ponieważ Przemsza prowadziła różnicą trzech bramek i kontrolowała przebieg gry. Podobnie było po przerwie – gospodarze strzelili jeszcze dwie bramki i praktycznie było po meczu. BiuTech nie poddał się i ambitnie doprowadził do stanu 6:4. Doświadczenie Przemszy wzięło jednak górę i pewna wygrana 8:4 stała się faktem, tak jak awans na siódmą lokatę. BiuTech na dnie tabeli  i coraz bliżej drugiej ligi.

STRZELCY BRAMEK: Masztalerz M.(5), Wiernek M.(2), Pabijan A - Dryja G.(3), Nurek Ł.

ŻÓŁTE KARTKI: Kowalski K. (Przemsza)

ABtech LGWS – Pulmon Negro 3:5 (1:1)

Na papierze gospodarze nie powinni mieć najmniejszych szans w starciu z Mistrzami Ligi. Pulmon przystąpił jednak do gry w mocno okrojonym składzie i ich gra nie wyglądała zbyt pewnie. Z kolei ABtech podszedł do meczu bardzo ambicjonalnie w myśl „Nie mamy nic do stracenia”. Pierwsza połowa spotkania była bardzo wyrównana i po dwudziestu minutach na tablicy wyników widniał remis 1:1. Drugą część gry z przytupem rozpoczęli goście – szybkie dwie bramki pozwoliły im odskoczyć od rywali i kontrolować przebieg gry, powiększając prowadzenie aż do stanu 5:1. AbTech nie poddał się, ale było ich stać tylko na dwa trafienia w końcówce spotkania.

STRZELCY BRAMEK: Krajewski S. (2), Krajewski M. - Biskup M.(2), Radosz M.(2), Goryczka M.

ŻÓŁTE KARTKI: Krajewski S. (ABtech)

Beer Drinkers – Divingtech 3:0 (1:0)

Mecz bez historii. Piwosze od początku do końca spotkania kontrolowali przebieg gry i zasłużenie wygrali różnicą trzech bramek po dwóch trafieniach Sędrzaka i jednym Kowalskiego. Divingtech nie był w stanie przeciwstawić się rywalom w żadnym aspekcie gry i zasłużenie przegrał. Drinkersi wzorowo wykonali swoją część pracy i po tym spotkaniu zajmowali pierwsze miejsce w tabeli. O tym czy na nim pozostaną miało zadecydować kolejne spotkanie okrzyknięte przez niektórych Hitem Sezonu.

STRZELCY BRAMEK: Sędrzak A.(2), Kowalski Ł.

ŻÓŁTE KARTKI: Adamczyk M. (Divingtech)

Gemco Sport – PSV Podłęże 3:1 (1:0)

Gospodarze przystępowali do meczu wiedząc, że aby utrzymać prowadzenie w tabeli nie mogą tego spotkania przegrać. Z kolei PSV, że ewentualna porażka poważnie utrudni walkę o Mistrzostwo. W pierwszej połowie kibice byli świadkami bardzo wyrównanego spotkania, które stało na niezłym poziomie. Na przerwę z jednobramkowym prowadzeniem schodziło Gemco, które wykazało się cwaniactwem przy rzucie wolnym. Ta zaliczka pozwoliła im na spokojniejszą grę i dyktowanie tempa. PSV dzielnie walczyło, jednak przewaga gospodarzy nie podlegała dyskusji i to oni dołożyli jeszcze dwie bramki. Ekipę z Podłęża stać było tylko na honorowe trafienie w ostatnich minutach.

STRZELCY BRAMEK: Cygnar P. (2), Smarzyński M. – Kozdraś Ł.

ŻÓŁTE KARTKI: Cygnar P., Smarzyński M., Kędzierski B. (Gemco) – T. Dworak, D. Marszałek (PSV)

JagoPRO – Energetyk 4:6 (1:4)

Gospodarze przystępowali do tego meczu z nożem na gardle i jeśli chcieli myśleć o utrzymaniu w lidze musieli to spotkanie wygrać. Energetyk z kolei, coraz śmielej spoglądał w górę tabeli, zamiast oglądać się za siebie. Pierwsza połowa przebiegła pod dyktando Energetyka i do przerwy było 1:4. Druga połowa niespodziewanie przyniosła więcej emocji i była bardziej wyrównana. Więcej spokoju w swoich poczynaniach zachowali jednak Energetycy i to oni zwyciężając, awansowali na czwartą pozycję w tabeli. Pięć porażek w pięciu spotkaniach stawia JagoPRO pod ścianą i na tę chwilę bliżej im do drugiej ligi niż do utrzymania.

STRZELCY BRAMEK: Rzeszutko M.(2), Kantorowicz Ł., Oleksy K. - Gacek M., Bożek Ł., Jaromin P., Wierzbik M., Bartyzel K., Majerski E.

OST Miners – Kanonierzy 6:4 (2:0)

Zmagania drugiej ligi rozpoczęli liderzy tabeli ze spadkowiczami z pierwszej. W roli faworytów stawiani byli Górnicy i w pierwszych dwudziestu minutach wywiązywali się z tej roli perfekcyjnie, prowadząc do przerwy różnicą dwóch goli. Gospodarze chyba za szybko uwierzyli, że mogą już dopisać do swojego konta trzy punkty i nieco zlekceważyli przeciwników. Kanonierzy pokazali ducha walki i ambitnie walczyli do końca. Mecz zakończył się jednak victorią Minersów, których do zwycięstwa poprowadził Kalinowski kompletując w drugiej połowie hat-tricka.

STRZELCY BRAMEK: Kalinowski P.(3), Jedynak T., Stępień A., Malik D. - Smółka S., Łukowicz Ł., Dubiel M., Łukowicz D.

ŻÓŁTE KARTKI: Gocyk M. (Miners) - Szewczyk Ł., Kapera P. (Kanonierzy)

Stare Podwale – Husaria 3:0 (1:0)

Ekipa z Podwala przystępowała do tego meczu w roli zdecydowanego faworyta. Po pierwsze, Husaria zamykała tabelę z zerowym dorobkiem punktowym, a po drugie dzień wcześniej Podwale wygrało w Pucharze Ligi z pierwszoligowym JagoPRO 5:0. W poczynaniach gospodarzy widać było jednak wpływ tamtego meczu na formę i kondycję. Po dwudziestu minutach było 1:0 i trzeba przyznać, że choć husaria miała swoje szanse, to był to najniższy wymiar kary. W drugiej połowie obraz gry nie uległ zmianie i Podwale pewnie zwyciężyło najsłabszą drużynę w stawce 3:0, awansując tym samym na siódmą lokatę w tabeli.

STRZELCY BRAMEK: Brzozowski Ł., Otrębski M., Pater Ł.

ŻÓŁTE KARTKI: Pater Ł. (Stare Podwale)

Lambada – Halba Podłęże 9:4 (4:2)

Na zwycięską ścieżkę wraca drużyna Lambady. Porażki z PSV II i No Name kosztowały gospodarzy znaczący spadek w tabeli, ale spotkanie z Halbą miało odwrócić złą kartę. W pierwszej połowie, goście może nie byli równorzędnymi rywalami dla zmotywowanej Lambady, ale postawili twarde warunki i do przerwy było 4:2. Kolejne dwadzieścia minut przyniosło niemal powtórzenie wyniku, a cały mecz zakończył się wynikiem 9:4. Warto zwrócić uwagę na postawę Gaja, który strzelając pięć goli poprowadził swoją drużynę do zwycięstwa i przesunął się na drugie miejsce w klasyfikacji strzelców.

STRZELCY BRAMEK: Gaj M.(5), Byrski S., Nowak M., Chmiel M., Jankowski P. - Hezner A., Kurdzie W.

ŻÓŁTE KARTKI: -

Hammer - No Name 3:11 (2:3)

W tym spotkaniu zmierzyły się zaskakujące formą Młoty z ekipą Bez Nazwy, która wymieniana jest w gronie faworytów do bezpośredniego awansu. Kibice obejrzeli bardzo wyrównane spotkanie… przez 25 minut. Zaraz po przerwie, czerwoną kartkę za faul poza polem karnym obejrzał bramkarz gości i był to moment zwrotny tego meczu. Hammerzy uwierzyli w zwycięstwo, rzucili się do ataku i stało się coś, co trudno wytłumaczyć. W 15 minut, goście strzelili osiem bramek, a Młoty przestały istnieć na boisku przy stanie 2:6. Tak wysokie zwycięstwo gości zapewniło im awans na drugie miejsce w tabeli ze względu na korzystniejszy bilans bramkowy od PSV II.

STRZELCY BRAMEK: Kisiel D.(2), Krawczyń J. - Rutkowski P.(5), Jaromin A.(3), Sielski M.(3),

ŻÓŁTE KARTKI: Kisiel D., Krawczyń J., Musiał K. (Hammer) – Dubiel A. (No Name)

CZERWONA KARTKA: Nawrocki R. (No name)

ATN – PSV II 1:2 (0:0)

Pierwsza połowa spotkania była bardzo wyrównana, ale to rezerwy PSV robiły lepsze wrażenie. Pod koniec tej części gry doszło do ostrego starcia przy linii bocznej boiska, które skutkowało przepychanką między zawodnikami obu drużyn, w wyniku której sędzia wyrzucił z boiska dwóch graczy: Siostrzonka, najlepszego strzelca PSV II oraz Dzięgiela z ATN. Druga połowa rozpoczęła się od prowadzenia gości, a gra obfitowała w faule i żółte kartki. ATN rzuciła się do ataku i wyrównała po kuriozalnej sytuacji: piłka opuściła plac gry, czego nie zauważył sędzia, obrońca podał do bramkarza PSV. Ten złapał ją i odrzucił, by wznowić grę z autu, ale prowadzący spotkanie podyktował rzut wolny pośredni z odległości 5 metrów do bramki, który wykorzystali gospodarze. W końcówce meczu to jednak PSV II przechyliło szalę zwycięstwa na swojej stronie po składnej kontrze.

STRZELCY BRAMEK: Siekiera M. – Siostrzonek B., Sępek A.

ŻÓŁTE KARTKI: Polizio M., Dzięgiel K. (ATN) - Czmer W., Bolek M., Dępski Ł., (PSV II)

CZERWONE KARTKI: Dzięgiel K. (ATN) – Siostrzonek Daw. (PSV II)