Podsumowanie sezonu ALP SALOS - wiosna 2016
Najlepsi zawodnicy
Statystyki
Tabele wszechczasów
Kolejne rozgrywki ALP SALOS dobiegły końca, była to już 6 edycja rozgrywek organizowanych na Orliku i 18 sezon w historii amatorskich rozgrywek w Jaworznie. Na Orliku jeszcze żadnej drużynie nie udało się wywalczyć mistrzostwa 1 ligi dwa razy, w pierwszym "orlikowym" sezonie jesień 2013 najlepszy okazał się zespół ABtech Gniewni, następnie Jago, PSV, Pulmon, Gemco a teraz OST zostają mistrzami, w drugiej lidze gdzie rozegranych zostało 5 edycji, również żadna drużyna nie tryumfowała dwukrotnie, choć Jago i PSV mają w swojej kolekcji mistrzostwo 1 jak i 2 ligi, pozostali mistrzowie 2 ligi to Oldboye Team, No Name i Divingtech Jaworzno.
W głosowaniu kapitanów na najlepszych zawodników ALP SALOS wiosna 2016, wyróżnienia otrzymali:
Najlepszy bramkarz 1 ligi:
1.Krystian Nawrocki (OST) - 100pkt
2.Kuba Jończyk (Pulmon) - 94pkt
3.Damian Pawlus (DGJ) - 88pkt
Najlepszy barmkarz 2 ligi:
1.Grzesiek Ryszka (SWA) - 116pkt
2.Krzysiek Żymełka (Team) - 104pkt
3.Arek Kołodziejski (Jago) - 90pkt
Najlepszy obrońca 1 ligi:
1.Piotr Turek (ABtech) - 92pkt
2.Tomek Wściubiak (DGJ) - 91pkt
3.Łukasz Kowalski (Drinkers) - 89pkt
Najlepszy obrońca 2 ligi:
1.Robert Noras (Team) - 113pkt
2.Ariel Milewski (SWA) - 110pkt
3.Rafał Sarek (Jago) - 108pkt
Najlepszy zawodnik 1 ligi:
1.Bartek Kędzierski (PSV) - 95pkt
2.Maciek Byrczek (Drinkers) - 86pkt
3.Jędrzej Krawczyk (Hammer) - 85pkt
Najlepszy zawodnik 2 ligi:
1.Marcin Rzeszutko (Jago) - 105pkt
2.Adam Bożek (Team) - 104pkt
3.Tadeusz Gwiazda (Dziećkowice) - 96pkt
Król strzelców 1 ligi:
Bartek Kędzierski (PSV)
Król strzelców 2 ligi:
Artur Molenda (SWA)
Pamiątkowe statuetki oraz stroje piłkarskie zostały wręczone najlepszym podczas zakończenia sezonu 1 lipca w OSP Dąbrowa Narodowa (dziękujemy za gościnę). Pamiątkowe dyplomy i zdjęcia otrzymały wszystkie obecne na zakończeniu drużyny a najlepsze trzy drużyny z każdej ligi otrzymały również puchary oraz bony za 100, 200 i 300 złotych do wykorzystania w kolejnej edycji rozgrywek. Puchar Fair Play otrzymała drużyna .... Husarii- żartowałem:) Przemszy Jaworzno, która otrzymała tylko jedną żółtą kartkę w sezonie.
Statystyki drużynowe:
Najlepszą obronę w 1 lidze miały zespoły PSV - 25 i Beer Drinkers - 26 straconych bramek.
Najlepszy atak w 1 lidze PSV - 57 i OST - 52 strzelone bramki
Najgorsza obrona w 1 lidze Przemsza - 70 i Hammer - 64 stracone bramki
Najgorszy atak w 1 lidze Przemsza - 22 i ABtech - 30 strzelonych bramek
Najlepszą obronę w 2 lidze miały zespoły Jago i Team Mysłowice po 26 straconych bramek.
Najlepszy atak w 2 lidze SWA - 71 i Team Mysłowice - 57 strzelonych bramek
Najgorsza obrona w 2 lidze FC Szkolne - 62 i ATN - 59 straconych bramek
Najgorszy atak w 2 lidze Husaria - 23 i FC Szkolne - 24 strzelone bramki
Do drugiej ligi spadają:
Przemsza
Abtech
Hammer
Lambada
Do pierwszej ligi awansują:
JagoPro
Team Mysłowice
Dziećkowice
Kolejność przyjmowania drużyn do kolejnego sezonu (jesień 2016):
1.OST
2.PSV Podłęże
3.Beer Drinkers
4.Energetyk
5.Pulmon Negro
6.DGJ Jaworzno
7.JagoPro
8.Team Mysłowice
9.No Name
10.Dziećkowice
-----------------------
11.Lambada
12.S.W.A.
13.Hammer
14.Divingtech Mysłowice
15.ABtech
16.Fortuna Podłęże
17.Przemsza
18.Halba Podłęże
19.Husaria
20.Stare Podwale
21.FC Szkolne
22.ATN
W zależności od ilości zgłoszonych drużyn w sezonie jesień 2016, ligi będziemy ustalać wg tej kolejności.
Przy 22 drużynach, znów kapitanowie podejmą decyzję, czy gramy dwie ligi po 11 czy 1 liga 10 a druga 12 zespołów lub dwie grupy po 6 zespołów.
Jeśli będzie ponad 22 drużyny, pierwsza liga 10 zespołów, druga liga albo dwie grupy, albo 8 zespołów a pozostałe zespoły w 3 lidze.
Tabele wszechczasów rozgrywek prowadzonych na Orliku:
W pierwszej lidze na prowadzenie wyszli Drinkersi, którzy od 5 sezonów grają nieprzerwanie w 1 lidze, natomiast ostatnie dwie drużyny (Przemsza i ABtech), które grały we wszystkich sześciu dotychczasowych pierwszoligowych rozgrywkach spadły do 2 ligi.
Druga liga to awans na pierwsze miejsce Dziećkowic, ale prawdopodobnie po kolejnym sezonie je stracą ponieważ będą występowali w 1 lidze.
Ogólnie w zmaganiach ALP SALOS we wszystkich sezonach rozgrywanych na Orliku wystąpiły już 53 zespoły! a od 2000 roku - 69 drużyn rozegrało choć jeden sezon. Zapraszamy kolejne, aby pisały dalszą historię amatorskich rozgrywek w Jaworznie.
Tabela Wszechczasów - I ligi na Orliku |
Lp. | Nazwa drużyny | Mecze | Pkt. | Bramki (+) | Bramki (-) |
1 | Beer Drinkers | 44 | 84 | 185 | 118 |
2 | Pulmon Negro | 37 | 83 | 207 | 87 |
3 | Psv Podłęże | 37 | 77 | 190 | 111 |
4 | JagoPro | 42 | 71 | 189 | 131 |
5 | Przemsza Jaworzno | 52 | 62 | 246 | 271 |
6 | KS Energetyk | 28 | 59 | 128 | 85 |
7 | ABtech / Oldtimer | 52 | 52 | 178 | 259 |
8 | ABtech Gniewni | 23 | 40 | 127 | 113 |
9 | GemcoSport | 19 | 36 | 85 | 66 |
10 | Divingtech/DGJ | 20 | 31 | 95 | 73 |
11 | OST | 10 | 23 | 52 | 30 |
12 | Szlachta Jeleń | 15 | 23 | 73 | 64 |
13 | Jaw-Rem / BiuTech | 27 | 15 | 109 | 188 |
14 | Organika Azot | 15 | 13 | 61 | 98 |
15 | Lambada | 10 | 12 | 39 | 38 |
16 | No Name | 10 | 12 | 39 | 36 |
17 | Hammer | 10 | 12 | 45 | 64 |
18 | Oldboye Dąbrowa | 8 | 10 | 55 | 49 |
19 | Dziećkowice | 10 | 9 | 36 | 47 |
20 | Kanonierzy | 9 | 6 | 21 | 45 |
21 | Wolni Strzelcy | 8 | 6 | 25 | 54 |
22 | Husaria Jaworzno | 15 | 4 | 57 | 153 |
23 | Stare Podwale | 9 | 0 | 8 | 70 |
| | | | | |
| | | | | |
Tabela Wszechczasów - II ligi na Orliku |
Poz. | Drużyna | Mecze | Punkty | Bramki (+) | Bramki (-) |
1 | OSP Dziećkowice | 34 | 51 | 125 | 143 |
2 | FC STARE Podwale | 36 | 46 | 131 | 150 |
3 | SGS Polska/No Name | 18 | 42 | 101 | 52 |
4 | Organika Azot/Hammer | 26 | 35 | 103 | 124 |
5 | Halba Podłęże | 28 | 33 | 101 | 99 |
6 | Kanonierzy | 18 | 32 | 65 | 55 |
7 | Lambada | 18 | 28 | 77 | 71 |
8 | OLDBOYE Team | 16 | 27 | 81 | 68 |
9 | JagoPro | 10 | 24 | 42 | 26 |
10 | Divingtech Jaworzno | 8 | 24 | 60 | 20 |
11 | Team Mysłowice | 10 | 22 | 57 | 26 |
12 | S.W.A. | 10 | 22 | 71 | 36 |
13 | Strażaki | 8 | 21 | 56 | 24 |
14 | OST Miners | 10 | 21 | 58 | 26 |
15 | PSV Podłęże | 8 | 21 | 61 | 29 |
16 | ENERGETYK | 8 | 19 | 55 | 20 |
17 | Divingtech Mysłowice | 10 | 19 | 56 | 34 |
18 | Apistena/ATN | 28 | 19 | 83 | 146 |
19 | PULMON Negro | 8 | 18 | 61 | 34 |
20 | Husaria | 36 | 16 | 76 | 213 |
21 | Biu Tech | 8 | 15 | 33 | 24 |
22 | PSV II Podłęże | 10 | 15 | 40 | 35 |
23 | Gemco Sport | 8 | 14 | 46 | 40 |
24 | Fortuna Podłęże | 10 | 13 | 34 | 39 |
25 | WOLNI Strzelcy | 8 | 13 | 35 | 32 |
26 | USZY Słonia | 8 | 12 | 42 | 40 |
27 | FC Albatros | 8 | 7 | 22 | 53 |
28 | FC Szkolne | 10 | 7 | 24 | 62 |
29 | FC Badboys | 10 | 2 | 16 | 68 |
30 | Królewscy | 8 | 0 | 21 | 57 |
Tabela wszechczasów wszystkich rozgrywek prowadzonych przez Salezjeńską Organizację Sportową oraz PSS SALOS od sezonu 2000/2001 do sezonu wiosna 2016.
TABELA WSZECHCZASÓW - po sezonie wiosna 2016 |
Lp | Zespół | Mecze | Punkty | Bramki (+) | Bramki (-) |
1 | Oldboye Dąbrowa/Team | 254 | 513 | 978 | 520 |
2 | Czerwone Diabły | 218 | 449 | 748 | 330 |
3 | Czarni Łubowiec | 201 | 263 | 531 | 579 |
4 | Jaw-Rem Bory/Biu tech | 164 | 248 | 516 | 489 |
5 | JKS Strażak | 185 | 243 | 394 | 441 |
6 | Oldboye Gigant | 128 | 224 | 325 | 207 |
7 | JagoPro | 88 | 173 | 326 | 207 |
8 | PSV Podłęże | 78 | 165 | 326 | 181 |
9 | MPO Jaworzno | 72 | 151 | 212 | 112 |
10 | Przemsza Jaworzno | 101 | 115 | 326 | 384 |
11 | Proboszczanka | 73 | 114 | 199 | 177 |
12 | JKS Łubowiec | 99 | 102 | 198 | 243 |
13 | Pulmon Negro | 45 | 98 | 268 | 121 |
14 | AB-TECH / Oldtimer | 112 | 97 | 262 | 435 |
15 | Koniczynki | 110 | 93 | 162 | 270 |
16 | Beer Drinkers | 44 | 84 | 185 | 118 |
17 | Viktoria Amex | 55 | 73 | 163 | 164 |
18 | Krnąbrne Jury | 53 | 70 | 146 | 127 |
19 | KS Energetyk | 36 | 68 | 183 | 107 |
20 | Łyse Konie | 61 | 67 | 122 | 178 |
21 | Divingtech /DGJ | 34 | 65 | 168 | 94 |
22 | Desperaci | 29 | 65 | 160 | 52 |
23 | OSP Dziećkowice | 44 | 60 | 161 | 190 |
24 | Celtycy | 24 | 60 | 143 | 45 |
25 | Organika Azot/Hammer | 51 | 57 | 213 | 286 |
26 | SGS Polska/No Name | 28 | 54 | 140 | 88 |
27 | OSW Szczakowa | 58 | 53 | 97 | 230 |
28 | Gemco Sport | 27 | 50 | 131 | 106 |
29 | FC Stare Podwale | 45 | 46 | 137 | 220 |
30 | Puchatek | 39 | 46 | 76 | 81 |
31 | OST MINERS | 20 | 44 | 110 | 56 |
32 | ABtech Gniewni | 23 | 40 | 127 | 113 |
33 | Lambada | 28 | 40 | 116 | 109 |
34 | Św Wojciech | 24 | 40 | 65 | 38 |
35 | KS 30-tka | 55 | 38 | 116 | 211 |
36 | Kanonierzy | 27 | 38 | 86 | 100 |
37 | FC Canelli | 29 | 35 | 74 | 99 |
38 | Pauza | 29 | 35 | 71 | 78 |
39 | Halba Podłęże | 28 | 33 | 101 | 99 |
40 | Albatros | 23 | 30 | 51 | 86 |
41 | Dąbrowianka | 24 | 24 | 63 | 99 |
42 | Nieznani | 24 | 24 | 44 | 70 |
43 | Szlachta Jeleń | 15 | 23 | 73 | 64 |
44 | Legwany | 24 | 23 | 63 | 104 |
45 | S.W.A. | 10 | 22 | 71 | 36 |
46 | Team Mysłowice | 10 | 22 | 57 | 26 |
47 | Strażaki | 8 | 21 | 56 | 24 |
48 | Husaria Jaworzno | 51 | 20 | 133 | 366 |
49 | Udinese | 24 | 20 | 60 | 116 |
50 | Young Boys | 38 | 20 | 48 | 109 |
51 | Apistena/ATN | 28 | 19 | 83 | 146 |
52 | Wolni Strzelcy | 16 | 19 | 60 | 86 |
53 | Divingtech Mysłowice | 10 | 19 | 56 | 34 |
54 | FC Husaria | 34 | 18 | 41 | 124 |
55 | FC Blułajt | 21 | 18 | 36 | 49 |
56 | FC Bongo | 17 | 16 | 34 | 58 |
57 | PSV II PODŁĘŻE | 10 | 15 | 40 | 35 |
58 | Milan | 24 | 13 | 71 | 123 |
59 | Wieśniacy | 24 | 13 | 56 | 163 |
60 | Fortuna Podłęże | 10 | 13 | 34 | 39 |
61 | Uszy Słonia | 8 | 12 | 42 | 40 |
62 | JKS Brodwey | 21 | 9 | 21 | 66 |
63 | TWA | 17 | 8 | 4 | 21 |
64 | FC Szkolne | 10 | 7 | 24 | 62 |
65 | FC Atletico | 15 | 6 | 17 | 47 |
66 | Młode Wilki | 6 | 3 | 9 | 27 |
67 | FC BADBOYS | 10 | 2 | 16 | 68 |
68 | Szkoła Darwin | 9 | 1 | 6 | 26 |
69 | Królewscy | 8 | 0 | 21 | 57 |