Komunikat Organizatora

• autor: Admin, 2017-01-13 23:03

KOMUNIKAT ORGANIZATORA

Po spotkaniu organizacyjnym na którym oprócz Zarządu, sędziów i przedstawiciela komisji ligi, pojawili się tylko przedstawiciele drużyny OST, kapitan oraz zawodnik Tomasz Wściubiak - który przeprosił obecnych za swoje zachowanie podczas meczu 2 kolejki JALF i przyznał, że nie opanował emocji.
Po wysłuchaniu opinii i relacji zebranych i zgodnie z regulaminem rozgrywek JALF;
punkt 28. Za wybitnie niesportowe zachowanie (bójki, przepychanki, straszenie, obrażanie itp.) opisane przez sędziów w protokole meczowym, zawodnik/zawodnicy będą usuwani do końca trwania rozgrywek lub całkowicie z wszystkich rozgrywek organizowanych przez Salos w zależności od przewinienia (decyduje komisja ligi lub Zarząd PSS SALOS).

Zarząd PSS SALOS postanawia:

Zawiesić do końca rozgrywek JALF 2016/2017 zawodnika Tomasz Wściubiak (OST)
Zawiesić do końca rozgrywek JALF 2016/2017 zawodnika Rafał Gaweł (Divingtech)
Dodatkowo, za brak chęci wyjaśnienia sytuacji i brak obecności na zebraniu, jak również spowodowanie zaistniałej sytuacji - zawiesić na dwie kolejki ligowe ALP SALOS wiosna 2017 zawodnika Rafał Gaweł (Divingtech).

Zgodnie z ustaleniami kapitanów i regulaminem ALP SALOS:

§ 9 Sprawy dyscyplinarne

13. Za czynne znieważenie sędziego lub członka ligi polegające na uderzeniu, kopnięciu, pobiciu, drużyna, której zawodnik przewini zostanie obciążona karą porządkową w wysokości 200zł, którą musi wpłacić do następnego meczu, brak wpłaty drużyna nie zostanie dopuszczona do kolejnego meczu (walkower).

Drużyny OST i Divingtech zostają obciążone karą finansową w wysokości 200zł, którą muszą wpłacić do kolejnego meczu tj. do 21 stycznia, brak wpłaty drużyna/y nie zostaną dopuszczone do meczu.

Decyzją Komisji Ligi wynik spotkania OST - Divingtech 6:2 ze względu na bardzo krótki czas jaki pozostał do zakończenia meczu, wynik meczu zostaje utrzymany, jak również strzelcy bramek i zawodnicy którzy otrzymali kartki zostaną wliczeni do odpowiednich klasyfikacji.

=============================================================================

Zawodnik Gawłowski G. (Jago) za niesportowe zachowanie (pokazanie obraźliwego gestu w stronę sędziego) decyzją Komisji Ligi i Organizatora zostaje zawieszony na 4 kolejki JALF.

==============================================================================

Zawodnicy, którzy otrzymali kary w poprzednich sezonach, za wysoce niesportowe zachowanie:
-Smarzyński M.,
-Urban R.,
-Siostrzonek D.,
-Dzięgiel K.,
-Rojkowski M.,
-Kantorowicz Ł.,
-Syguła A.,
-Stępień A.,
-Dobosz T.,
-Milewski A.,
-Sierczyński P.,
-Kędzierski B.
-Wściubiak T.
-Gaweł R.
-Gawłowski G.
- przy kolejnych tego typu wysoce niesportowych zachowaniach (w jakimkolwiek meczu organizowanym przez PSS Salos), będą karani karą przynajmniej dwukrotnie wyższą niż przewiduje regulamin lub usuwani z ligi na zawsze, w zależności od popełnionego przewinienia!

=============================================================================

Jako Organizator nalegamy, aby kapitanowie, sędziowie czy zawodnicy gasili w zarodku konflikty i spięcia powstałe na boisku, aby nie dopuścić do podobnych sytuacji w przyszłości, ponieważ jeśli takie incydenty będą się powtarzać, to nikt z nami nie będzie chciał współpracować i liga przestanie istnieć!

autor: ~Gruby 2017-01-14 23:41:46