Tadeusz Gwiazda, Daniel Chrapiński, Łukasz Stadler – Dawid Głaz (2), Patryk Świerczyński

Wojciech Kowalski (3), Krzysztof Gondzik (6) (żk), Józef Frydel, Tomasz Patalong, Daniel Natkański – Piotr Chodurek (2), Mateusz Marszałek

Young Boys – Fortuna Podłęże 4:3 (2:2)

Maciej Młynarczyk (2) (żk), Konrad Kołodziej, Daniel Bidas – Dawid Siostrzonek (2), Łukasz Dusza, Bartek Turski żk, Łukasz Górski żk

Hammer – OST Miners 4:5 (2:1)

Arkadiusz Łyszcz (żk), Jędrzej Krawczyk (2) (żk), Ariel Milewski (żk) – Marcin Gocyk, Arkadiusz Stępień (2), Piotr Sierczyński (2) (żk)

Mecz DGJ Jaworzno z MCKiS Jaworzno pokazał jak bardzo waleczni są piłkarze z DGJ. Mimo tego, że pierwsza połowa zakończyła się niekorzystnym dla nich wynikiem 2:0, potrafili w drugiej połowie odwrócić wynik na swoją korzyść i wygrać 2:3. To ważny dla DGJ mecz, ale dużo jeszcze przed nimi. W meczu PSV z No Name nie było zaskoczenia i PSV Podłęże gładko wygrało 8:3. Choć w pierwszej połowie zespół No Name miał dużo sytuacji to w drugiej połowie nie starczyło już sił i animuszu. Następnie Halba Podłęże, którzy przegrywali dotychczas wszystkie swoje mecze wreszcie obudzili ducha walki i wygrali z Pulmon Negro 3:2. Dużą rolę w meczu odegrał strzelec wszystkich bramek dla Halby - Robert Urban. Na koniec Beer Drinkers po bezbramkowym meczu zremisowało z Jago-Pro. Był to wymagający mecz dla obu drużyn, ale mimo wylanego potu żadna bramka nie padła.

W drugiej lidze tabela nie uległa drastycznym zmianom. Dziećkowice zremisowały ze Starym Podwalem 3:3, choć pierwsza połowa należała do Dziećkowic. W drugim meczu drugiej ligi Divingtech Mysłowice rozgromiły Wyhylylybym aż 12:3, przez co bilans bramek tych drugich jest bardzo niekorzystny i mają najwięcej straconych bramek na koncie spośród wszystkich drużyn JALF. Young Boys jak można było przewidzieć wygrali z Fortuną Podłęże, ale tylko jedną bramką. W ogólnym rozrachunku nie ma to jednak dużego znaczenia, bo to Young Boys dopisali sobie trzy punkty. Ostatni ciekawy mecz czwartej kolejki JALF umocnił OST na pierwszej pozycji w tabeli i nie wiem czy ktoś jeszcze będzie w stanie im zagrozić.

Informacje:
Prosimy zawodników, którzy mają w domu stroje Salosu lub też same koszulki o przyniesienie na halę i zostawienie przy stoliku sędziowskim. Dziękujemy za wpłaty 2 raty wpisowego.

Przypominamy o trwających plebiscytach, w których biorą udział reprezentanci PSS Salos.

Plebiscyt organizowany przez Dziennik Zachodni i portal nasze.miasto:

- Człowiek Roku 2016 - nasz kandydat Pan Wenancjusz Ples będzie wdzięczny za głosy http://jaworzno.naszemiasto.pl/plebiscyt/karta/wenancjusz-ples,37960,1665964,t,id,kid.html

Plebiscyt organizowany przez gazety Co Tydzień i Tydzień w Jaworznie

- Sportowiec Roku 2016 - nasi kandydaci Mateusz Sobczak i Bartłomiej Kędzierski http://www.jaw.pl/2017/01/kto-sportowcem-roku-2016-rozpoczynamy-plebiscyt/

Zgłoszenia zawodników przed 3 kolejką: brak zgłoszonych zawodników

- zgłoszenia zawodników przyjmujemy do piątku poprzedzającego kolejkę, drogą mailową salos.jaworzno@gmail.com lub sms (602152459) w którym podajemy imię i nazwisko zgłoszonego zawodnika.

Zapowiedź 4 kolejki:

Tą kolejką wejdziemy w drugą połowę rozgrywek, a kolejne mecze pokażą kto spadnie, a kto powędruje w dół tabeli. Już widać faworytów, ale jeszcze wszystko może się zdarzyć.

Tabela II ligi wygląda dość jednolicie, bo większość drużyn ma po 3 punkty. Czy Stare Podwale poradzi sobie z Dziećkowicami? Bilans bramek mają nieco lepszy, ale Dziećkowice nie zagrało tyle samo meczy. Podobna sytuacja z Wyhylylybym i Divingtech Mysłowice. Ci pierwsi mają dwie porażki na koncie, a czas pokaże czy Divingtech znów dopisze sobie trzy punkty tak jak w III kolejce. Young Boys powinni bez problemu poradzić sobie z Fortuną Podłęże, choć może Ci drudzy przełamią w końcu złą passę? Na koniec ciekawy mecz dwóch dotychczasowych faworytów. Może to być decydujący mecz, dlatego oba zespoły z pewnością przyjdą w pełnym składzie i dobrze przygotowani. Będzie na co popatrzeć!

Po meczu II ligi warto będzie zostać na hali trochę dłużej, bo mecz MCKIS Jaworzno kontra DGJ Jaworzno zapowiada się równie interesująco. Ten mecz również może okazać się decydujący. W następnym meczu nie spodziewam się niespodzianki, bo PSV z pewnością dopisze sobie trzy punkty do dotychczasowego wyniku. A może jednak No Name zaskoczą wszystkich i poślą PSV jeszcze bardziej w dół tabeli? Pulmoni grający z Halbą Podłęże powinni też mieć łatwy mecz, ale nierzadko jest tak, że to właśnie Ci z dołu tabeli sprawiają w połowie rozgrywek niespodziankę i odmieniają losy całej ligi. Ostatni mecz to Beer Drinkers kontra Jago Pro. Jago mają ostatnio tendencję spadkową i na hali im nie idzie, ale z pewnością nie będą łatwym przeciwnikiem dla Drinkersów.