• autor: Admin, 2017-03-12 20:33

MCKiS JAWORZNO MISTRZEM 1 LIGI JALF SALOS 2016/2017
OST MISTRZEM 2 LIGI JALF SALOS 2016/2017
GRATULUJEMY ! ! !

Po ostatniej serii spotkań w 1 lidze drużyna MCKiS Jaworzno zdobyła Mistrzostwo 1 Ligi.

Zacznijmy jednak od początku. W pierwszym pojedynku zmierzyły się drużyny Jago oraz Halby z Podłęża. Drużyna Jagusi przeważała przez większość spotkania i na minutę przed końcem prowadziła 2:1, jednak ostatni faul, okazał się szóstym faulem drużyny i sędziowie zarządzili przedłużony rzut karny, który na bramkę zamienił Robert Urban. Mecz zakończył się wynikiem remisowym 2:2. W tym momencie pewne już było, że JagoPRO żegna się z 1 ligą, a Halba musi czekać na rozstrzygnięcie meczu No Name - Pulmon Negro. Drużyna Marcina Szremskiego musiała wygrać to spotkanie, aby pozostać w gronie pierwszoligowców, natomiast No Name grał już tylko dla przyjemności, ponieważ miał zapewnione 5 miejsce. Lepiej zaczęli "Bezimienni" i prowadzili 1:0 jednak doświadczona drużyna "Czarnych płuc" poukładała swoją grę i w konsekwencji na kilka minut przed końcem meczu prowadzili 4:1. Ambitna pogoń No Name doprowadziła do stanu 4:3 i strzału na pustą bramkę zza połowy Marcela Grzebielca, jednak piłka minęła bramkę obok słupka i mecz się zakończył zwycięstwem Pulmon Negro, które utrzymało się w 1 lidze.
Kolejny mecz to pojedynek w którym Drinkersi mogliby sobie zapewnić mistrzostwo gdyby ograli drużynę MCKiS, jednak tego dnia doskonale dysponowany był Krzysiek Bartyzel, strzelec hat-tricka, który poprowadził swoją drużynę do zwycięstwa w tym meczu. Wydaje się, że decydująca była bramka Pawła Jaromina na 3:1 dla MCKiS w ostatnich sekundach pierwszej połowy, po tym golu Drinkersi co prawda próbowali jeszcze doprowadzić do remisu, jednak kontrataki MCKiS były bardzo skuteczne i w konsekwencji mecz zakończył się pewnym zwycięstwem MCKiSu 6:2. Ci jednak nie mogli jeszcze świętować mistrzostwa, ponieważ zbliżał się ostatni mecz sezonu, w którym spotkali się ubiegłoroczny mistrz i wicemistrz czyli PSV Podłęże z DGJ Jaworzno. Po wcześniejszych rozstrzygnięciach DGJ musiało wygrać, aby świętować tego wieczoru, natomiast PSV walczyło o miejsce na podium i bon do Zoltara oraz inne nagrody. Lepiej w mecz wszedł DGJ i prowadził 1:0, jednak, jak się okazało, tylko na tyle było ich stać tego wieczoru. PSV wypunktował wszystkie błędy jakie popełniali zawodnicy w niebieskich strojach i mecz zakończył się efektownym zwycięstwem PSV.

Po meczach nastąpiła dekoracja najlepszych drużyn i zawodników tego sezonu, ostatecznie okazało się, że mistrzem została drużyna MCKiS Jaworzno

drugie miejsce zajęli Beer Drinkers

a na najniższym stopniu podium stanęli zawodnicy PSV Podłęże

z pierwszą ligą pożegnali się zawodnicy JagoPRO i Halby Podłęże.
Najlepszym bramkarzem rozgrywek wybrano Łukasza Urbańczyka z Beer Drinkers, najlepszym zawodnikiem został Bartek Kędzierski z PSV

a królem strzelców Krzysiek Bartyzel z MCKiS.

Zawodnicy Ci otrzymali pamiątkowe statuetki oraz torby sportowe.

Wszystkie drużyny otrzymały pamiątkowe dyplomy, a najlepsze trzy drużyny puchary, bony dla 10 osób na 30 minutową grę do Laser Tag ZOLTAR Jaworzno, getry 15 kpl oraz mistrz bon o wartości 100 zł na udział w kolejnych rozgrywkach.

Na tym pierwszoligowe zmagania w sezonie 2016/2017 się zakończyły. Kuż planujemy kolejną edycję choć możliwa jest zmiana lokalizacji hali ponieważ planowany jest remont hali w Centrum, który ma się rozpocząć w tym roku.
Już dziś zapraszamy wszystkie drużyny uczestniczące w JALF SALOS, na piątą edycję Turnieju o Puchar Prezesa PSS SALOS, który odbędzie się 25, 26 marca w Hali MCKiS Jaworzno. Na tą chwilę zgłosiło się sześć drużyn, zapraszamy kolejne.