OST i Hammer awansują do I Ligi JALF

II miejsce: Hammer

III miejsce: Divingtech Mysłowice

II Liga

Young Boys – Dziećkowice 2:4 (1:2)

Dariusz Golik, Adrian Żurek – Marek Ochmański (3), Łukasz Stadler

Divingtech Mysłowice – Stare Podwale 9:5 (6:3)

Krzysztof Gondzik (2), Tomasz Patalong (2)(żk), Wojciech Kowalski (2) (żk), Łukasz Frydel (3) – Piotr Woronowicz (2), Dawid Głaz (2) (żk), Jakub Cienciała

Hammer – Wyhylylybym 9:0 (6:0)

Arkadiusz Łyszcz, Jędrzej Krawczyk (7), Dawid Pączkowski – Piotr Szemla żk

Fortuna Podłęże – OST Miners 1:18 (1:9)

Dawid Turski – Arkadiusz Stępień (7), Marcin Gocyk (4), Szymon Potok, Piotr Sierczyński (2), Jakub Senderowski (3), Sergiusz Palion

W niedzielę 19 marca odbyła się ostatnia kolejka II Ligi Jaworznickiej Amatorskiej Ligi Futsalu SALOS 2016/2017. Mistrzem drugiej ligi została drużyna OST Miners, która wygrała wszystkie swoje mecze w rozgrywkach i uzyskała awans do I Ligi.

Równie zadowolona może być drużyna Hammer, która zyskując drugie miejsce również awansowała do I Ligi JALF.

Kapitanowie dwóch najlepszych drużyn w II Lidze:

Na trzecim miejscu uplasowała się drużyna Divingtech Mysłowice, której tylko przegrana z Hammerem przeszkodziła w zdobyciu awansu.

Wszystkie wymienione drużyny dostały od organizatorów pamiątkowe statuetki, dyplomy, bony dla 10 osób na grę w Laser Tag ZOLTAR w Jaworznie, 15 par getrów piłkarskich, a mistrz dodatkowo otrzymał bon o wartości 100 zł na udział w kolejnych rozgrywkach organizowanych przez SALOS.

Nie zabrakło również nagród indywidualnych. Najlepszym zawodnikiem został Jędrzej Krawczyk (Hammer).

Najlepszym bramkarzem Sergiusz Palion (OST).

A królem strzelców z wynikiem 22 bramki został Krzysztof Gondzik (Divingtech Mysłowice).

Ciekawe są zależności liczbowe. Pierwsza w tabeli II ligi drużyna, czyli OST ma dokładnie taki sami bilans bramek: 40, co ostatnia w tabeli drużyna, czyli Fortuna Podłęże. Z tą różnicą, że Fortuna ma tyle na minusie, a OST na plusie. Król strzelców z drugiej ligi Krzysztof Gondzik zdobył dwa razy więcej bramek, niż król strzelców I ligi Krzysztof Bartyzel. W sumie podczas całych rozgrywek strzelono 471 bramek! Rekordowy wynik padł podczas ostatniej kolejki, w której OST wygrało 18:1 z Fortuną Podłęże.

Dziękujemy wszystkim zawodnikom za uczestnictwo, zaangażowanie i grę fair play, a sponsorom i działaczom za wszystko, co zrobili, aby udoskonalić nasze rozgrywki.

Już za tydzień (25,26 marca) odbędzie się Turniej o Puchar Prezesa PSS Salos, na który serdecznie zapraszamy.

autor: ~anonim 2017-03-20 16:33:34

avatar król strzelców I ligi to Bartyzel z MCKIS [Admin: Dzięki za czujność!]