• autor: Admin, 2017-06-24 23:40

Manhattan Cup 2017 Trzebinia

IV Mistrzostwa Polski Oldbojów Sosnowiec

Wyniki z niedzieli oraz bramki z meczu z Zagłębiem

W Trzebini o 10:00 w ćwierćfinale Manhattan Cup, drużyna No Name przegrywa 2:4 z Antrans Wisła Kraków (późniejszy zwycięzca turnieju) i odpada z turnieju a godzinę później Oldboje Salosu mierzą się w Sosnowcu z Zagłębiem Sosnowiec (gospodarz turnieju). Pierwsza połowa dla Zagłębia i prowadzenie 1:0, w drugiej połowie Łukasz Kowalski popełnia błąd w obronie  i robi się 0:2, Piotr Kuryło przesuwa się z obrony na atak i wywalczył rzut karny dla naszej drużyny. Sam poszkodowany podszedł do karnego, ale jak to często bywa w takich sytuacjach nie zdołał pokonać bramkarza. Trzecia bramka dla Zagłębia pada gdy źle przeprowadzamy zmianę, kiedy wydawało się że mecz już się zakończył ruszyliśmy, aby odrobić straty. Bramkę na 1:3 strzela Sikorski po podaniu Syguły, chwilę później Kowalski strzela na 2:3 i wracamy do meczu a w obozie Zagłębia robi się nerwowo. Ostatnie trzy minuty to już otwarta gra z obu stron i wymiana ciosów. Jednak ani my ani Zagłębie nie wykorzystujemy swoich okazji. Pogoda i szybkie tempo meczu odebrały siły w końcówce spotkania. Z przebiegu meczu zasłużone zwycięstwo Zagłębia, które piłkarsko prezentowało się lepiej od Salosu, choć przy odrobinie szczęścia mogliśmy się pokusić o niespodziankę. W półfinale Zagłębie Sosnowiec zmęczone po meczu z nami szczęśliwie doprowadza w końcówce do rzutów karnych w których pokonuje GKS Jastrzębie. Finał to powtórka z ubiegłego roku i pojedynek Polonii Rzeszów z gospodarzem czyli Zagłębiem Sosnowiec, niestety nie zostaliśmy do końca i nie znamy rozstrzygnięcia.
Wieczorem na Youtube bramki z meczu z Zagłębiem.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

W prasie o turnieju:

Sobota 24 czerwca była bardzo pracowita dla Salosu. Od rana Reprezentacja Salosu rozgrywała turniej Manhattan Trzebinia, gdzie broniła tytułu wywalczonego przed rokiem, niestety brak odpowiedzialności kilku zawodników i nie stawienie się na zbiórkę (Aleksandrow, Radosz i Mazurek) spowodował, że Salos stawił się w 6 osobowym składzie (Szczuka,Dryja,Łyszcz,Krawczyk,Kowalski,Byrczek) i w strój sportowy musiał się przebrać Prezes Sikorski. Jednak na niewiele się to zdało ponieważ, remisujemy (1:1) pierwszy mecz tracąc bramkę na 2 minuty przed końcem meczu, drugi mecz historia się powtarza, tylko tym razem bramkę na 1:1 tracimy w ostatniej akcji meczu. Ostatni mecz z Błyskawicą Myślachowice musimy wygrać, jednak to Błyskawica strzela bramkę na 1:0 i nerwy zawodników Salosu tego nie wytrzymały. Czerwona kartka Łyszcza za brutalny faul oraz Kowalskiego za dyskusję z sędzią spowodowały grę 6 na 4 i wysokie zwycięstwo Błyskawicy. Salos z opuszczonymi głowami odjeżdża z Trzebini, jednak od 14:00 naszego honoru broniła drużyna No Name, która wygrała dwa pierwsze mecze i zapewniła sobie pierwsze miejsce w grupie, czego nie zmieniła porażka w ostatnim meczu. W niedzielę o 10:00 zagrają w 1/4 finału z Antrans Wisła Kraków - życzymy powodzenia i zdobycia tytułu.

Honorowy Prezes Wenancjusz Ples, Wiceprezes Krzysztof Kuska, Prezes Marcin Sikorski i zawodnik Łukasz Kowalski po turnieju w Trzebini, przemieścili się do Sosnowca na Mistrzostwa Polski Oldbojów. Oldboje Salosu debiutując w imprezie tej rangi, spisali się bardzo dobrze awansując do najlepszej ósemki mistrzostw. W pierwszym meczu bo bardzo dobrej grze wygrywamy z Karpatami Krosno 3:0, drugi mecz gramy z Oldbojami Będzina i również wygrywamy 3:1. W ostatnim meczu gramy o pierwsze miejsce z Zagłębiem Dąbrowskim z Dąbrowy Górniczej i po dobrej pierwszej połowie, gdzie stworzyliśmy kilka fajnych sytuacji, w drugiej popełniamy jeden błąd i tracimy bramkę. Otwarta gra w końcówce spowodowała utratę drugiej bramki i ostatecznie wychodzimy do ćwierćfinałów z drugiego miejsca w grupie i trafiamy na mistrza z 2016 i 2015 roku Zagłębie Sosnowiec w którym występuje m.in. jaworznianin Ryszard Czerwiec.
Skład Oldbojów Salosu: Sabal Ł., Kuryło P., Wojewoda P., Kowalski Ł., Marszałek D., Sikorski M., Czapla K., Syguła M., Jaromin S.
Mecz z Zagłębiem w niedzielę o 11:10, zapraszamy do Sosnowca na ulicę Kresową 1 (obok stadionu Zagłębia Sosnowiec).