• autor: Admin, 2018-07-12 23:15

GRZESIEK SZWED / RADEK KARACZYN
ZWYCIĘZCAMI 4 TURNIEJU SIATKONOGI
PERFECT HOUSE FUTNET CUP 2018

W czwartej edycji turnieju siatkonogi – PERFECT HOUSE Futnet Cup 2018, który po raz kolejny organizował PSS SALOS, tym razem przy współpracy z firmą remontowo-wykończeniową Perfect House – Jakub Jamróz, udział wzięło 10 par. Podczas losowania rozstawieni zostali finaliści ubiegłorocznego turnieju czyli Kędzierski/Czerwiec i Szwed/Karaczyn, pozostałe osiem par po losowaniu poznało swoich pierwszych przeciwników. Turniej rozgrywany był systemem brazylijskim, gdzie grano systemem pucharowym, lecz dopiero druga porażka eliminowała z turnieju. Przez pierwsze rundy pewnie przeszły rozstawione pary i czekały na swoich przeciwników w półfinałach, do których z jedną porażką na koncie awansowały pary Goryczka/Jończyk i Sikorski/Jamróz. W pierwszym półfinale niespodzianka i porażka faworytów, dzięki czemu Goryczka i Jończyk po raz pierwszy w historii swoich występów w tym turnieju awansowali do finału, drugi półfinał to pewne zwycięstwo Grześka i Radka. W małym finale wygrywają Kędzierski/Czerwiec i zajmują trzecie miejsce w turnieju. Finał turnieju zgodnie z przewidywaniami wygrała para Szwed/Karaczyn i dla Grześka Szweda było to już trzecie zwycięstwo w historii występów w turnieju.

Zwycięzcy poprzednich edycji:
2015 - Grzesiek Szwed / Damian Gajos
2016 - Grzesiek Szwed / Ryszard Czerwiec
2017 - Bartek Kędzierski / Mariusz Suwaj
2018 – Grzesiek Szwed / Radek Karaczyn

Po meczu finałowym organizatorzy wręczyli nagrody i wyróżnienia dla trzech najlepszych zespołów w turnieju

Chcielibyśmy jeszcze raz serdecznie podziękować Kubie Jamrozowi właścicielowi firmy remontowo-wykończeniowej PERFECT HOUSE oraz Animatorom Orlika i Pani Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 7 – Ilonie Janus za możliowość skorzystania z obiektu. Dziękujemy również Honorowemu Prezesowi PSS SALOS Wenancjuszowi Ples za wykonanie statuetek dla najlepszych zawodników turnieju.

Relacja z turnieju na jaw.pl:

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Drabinka turnieju:

Zostały dwa wolne miejsca w turnieju, w meczu nr 2 i meczu nr 5, pary Telega/Fijołek i Zieliński/Sędrzak, jeśli się nikt nie zgłosi przejdą do kolejnej rundy, gdzie na nich czekają już kolejne pary. Zainteresowane osoby prosimy o pilny kontakt (602152459).
Gramy systemem brazylijskim, czyli dopiero druga porażka eliminuje z turnieju. Po przegranym meczu Para zostaje przeniesiona na drugą stronę drabinki i już nie może sobie pozwolić na porażkę, ale dalej ma szansę na mistrzostwo jeśli wygra pozostałe mecze. Pierwszy mecz rozegra para Cichoń / Rejdych - Sikorski / Jamróz, po nich następne pojedynki, mniej więcej będzie to wyglądało tak:

16:15  M22  Finał

Godziny są bardzo orientacyjne, bo jeden mecz może trwać 7 minut a drugi 25min. Zawodników prosimy, aby byli obecni na minimum 15 minut przed swoim pierwszym i każdym kolejnym meczem a najlepiej od 11:00, mecz nr 2 i nr 5 mogą się nie odbyć wtedy wszystko się przesunie i skończymy o około pół godziny wcześniej.
Przed turniejem każda para wpłaca po 20zł do puli, która będzie przeznaczona dla najlepszej pary, przy 10 parach będzie to 200zł a oprócz tego dwa bony po 50zł od Salosu na udział w naszych rozgrywkach oraz pamiątkowe medale i statuetki oraz nagroda rzeczowa, druga i trzecia para też nie odejdzie z niczym, dla nich mamy medale i statuetki oraz nagrody rzeczowe. Wszyscy uczestnicy otrzymają zimny napój i przede wszystkim dobrą zabawę!

REGULAMIN TURNIEJU

• Gramy parami, dwóch na dwóch.
  • Jedna połowa boiska ma wymiary 9m x 6.4m
  • Siatka na wysokości 110 cm ponad podłożem.
  • Metoda serwisu dowolna ( z ręki, z podłoża) byle zza linii końcowej.
  • Serwującym jest zawsze zawodnik z drużyny, która zdobyła punkt.
  • Zawodnik drużyny odbierającej serwis ma prawo do dotknięcia piłki zanim ta nie dotknie podłoża po jego stronie boiska, ale nie ma prawa przebić pierwszej piłki na połowę przeciwnika.
  • Zawodnik ma prawo odbijać piłkę każdą częścią ciała (za wyjątkiem rąk).
  • Nie ma netów (piłka po dowolnym zagraniu, w tym podczas serwisu, może
    dotknąć siatki).
  • Zawodnik nie ma prawa dotykać piłki w jednej akcji więcej niż raz z rzędu.
  • Maksymalna liczba odbić piłki od podłoża wynosi: 1.
  • W czasie gry zawodnik nie ma obowiązku pozwolić piłce spaść na podłoże.
  • Maksymalna liczba kontaktów drużyny z piłką w jednej akcji w grze podwójnej wynosi: 3
  • Prawidłowo zagrana piłka, powinna po przeleceniu nad siatką spaść w pole boiska przeciwnika.
  • Żaden z zawodników nie ma prawa dotknąć siatki, także, gdy akcja jest już zakończona.
  • Piłka jest zagrana prawidłowo jedynie w momencie, gdy przeleci ponad siatką i upadnie w polu gry przeciwnika.
  • Zespół wygrywa punkt w momencie, gdy przeciwnik popełnia błąd.
  • Mecze rozgrywane do dwóch wygranych setów.
  • Set wygrywa drużyna, która pierwsza zdobędzie 11 punktów z dwupunktową przewagą. W innym przypadku gra jest kontynuowana do momentu, w którym jedna z drużyn osiągnie dwupunktową przewagę (14:12, 13:11, etc.). Niezależnie od 2 punktowej przewagi zespół, który pierwszy zdobędzie 15 punkt wygrywa seta.
  • Trzeci decydujący set gramy do 11 punktów. Niezależnie od 2 punktowej przewagi zespół, który pierwszy zdobędzie 15 punkt wygrywa mecz.
  • Drużyna traci punkt, jeśli piłka dwukrotnie dotknie podłoża bez ówczesnego dotknięcia jej przez zawodnika
  • Drużyna traci punkt, jeśli, piłka odbiję się poza boiskiem po stronie przeciwnika, bez dotknięcia jej przez zawodnika drużyny przeciwnej.
  • Drużyna traci punkt, jeśli którykolwiek zawodnik dotknie piłkę ręką (od dłoni do ramienia).
  • Organizatorem IV turnieju siatkonogi PERFECT HOUSE FUTNET CUP jest PSS SALOS oraz Firma Wykończeniowa PH Jakub Jamróz.
  • Turniej jest współorganizowany przez Animatora boiska piłkarskiego Orlik 2012 oraz Szkołę Podstawową nr 7 w Jaworznie.
  • Turniej rozegrany zostanie w dniu 15 lipca 2018r. na Orliku w dzielnicy Podłęże.
  • Organizator zapewnia drużynom boisko, obsługę sędziowską,1 szatnie, piłki, tablicę wyników oraz „znaczniki” w razie potrzeby.
  • Organizator zapewnia przygotowanie terminarza turnieju, który uczestnicy otrzymają przed rozpoczęciem turnieju oraz zostanie zamieszczony na stronie internetowej www.saloswjaworznie.futbolowo.pl.
  • Organizator rozgrywek nie ubezpiecza zawodników od następstw nieszczęśliwych wypadków zaistniałych podczas turnieju i nie ponosi odpowiedzialności za utratę zdrowia czy życia w czasie rozgrywania zawodów.
  • Organizator nie odpowiada za rzeczy pozostawione w szatni i na obiekcie, przez uczestników podczas trwania turnieju.
  • Wpisowe do turnieju wynosi 20zł od drużyny, płatne przed turniejem.
  • W zależności od ilości zgłoszonych drużyn, system turnieju będzie pucharowy, grupowy lub tzw. „brazylijski”.
  • W razie nie stawienia się drużyny na swoje spotkanie sędzia oczekuje 5 min. po tym czasie wynik jest weryfikowany jako walkower. Jeśli drużyna nie zgłosi się na żaden mecz, wpisowe do turnieju przepada.
  • Ostateczna interpretacja przepisów oraz niniejszego regulaminu należy do organizatora turnieju.